MENU
klinika

Përgjigja

Rama i përgjigjet Metës: Zgjedhjet do bëhen, janë të popullit

08.06.2019 - 19:37

Pavarësisht se kreu i shtetit vendosi të shfuqizojë dekretin për zgjedhjet, kryeministri Edi Rama është i vendosur se procesi do të kryhet më 30 qershor.

“Përsëri gabim, e ju them se zgjedhjet do bëhen në 30 qershor. Nuk jam i befasuar e prisja edhe këtë, dhe nuk është asgjë veçse mbyllja e një rrethi të një plani të bërë me kohë, për një arsye të vetme, për arsyen se nuk kërkohet shtyrja e zgjedhjeve, kërkohet marrja zvarrë e qeverisë e varrimi irefomës në drejtësi.

kolana e librave

Por as qeverinë se marrin zvarrë as reformën se varrosin dot dhe ne në 30 qershor do bëjmë zgjedhje, sepse zgjedhjet janë të popullit, as të partive as të presidentit. “ – u shpreh Rama nga Berati.