MENU
klinika

Dyshimet e para

Shkrumbohet autobusi i kompanisë shqiptare në Athinë

14.06.2019 - 09:53

Në sheshin Karaiskaki të Athinës është shkrumbuar nga flakët një autobus turistësh që i përkiste një kompanie shqiptare.

Autobusi që u shkrumbua plotësisht ishte parkuar jashtë agjencisë së udhëtimit që i përkiste një kompanie shqiptare.

Autobusi bënte udhëtime tursitike në Shqipëri, Turqi dhe Bullgari. Pronari i autobusit thotë se kjo mund te jetë një zjarrvënie e qëllimshme.

Ndërkohë policia greke po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të ngjarjes.