MENU
klinika

Washington Post

“Shqipëria zgjedhje mes trazirave politike”

30.06.2019 - 12:18

Edhe gazeta amerikane Washington Post duke iu referuar agjencisë Associated Press shkruan se Shqipëria po mban zgjedhje lokale mes trazirave politike.

Sipas Washington Post, Shqiptarët po votojne për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe këshillat e qytetit, mes një konflikti të tensionuar politik me opozitën që bojkoton zgjedhjet lokale.

Gazeta amerikane me pas njofton lexuesit e saj opozita e konsideron qeverine te korruptuar dhe te lidhur me krimin e organizuar ndersa kerkon zgjedhje te reja parlamentare.

Media ndërkombëtare për Shqipërinë

Si ka qënë në 1997-ën dhe si është më 2023-shin!

“Duhet të kishte lënë edhe mandatin e deputetit”

Salianji: Rikthimi i Bashës, për interesa personale!

Do të rikandidojë për drejtimin e Partisë Demokratike?

I riu në Durrës pyet Bashën: Për çfarë po e bën këtë fushatë?

Dyfishon kapacitetet për luftimin e zjarreve

BE përgatitet për temperatura të larta