MENU
klinika

Trajneri italian e ka vendosur!

U largua nga Juventus/ Allegri zbulon të ardhmen!

13.06.2019 - 21:38

Pas 5 sezonesh mjaft të suksesshme në stolin e Juventusit, ku arriti të fitojë po kaq herë titullin kampion, Massimiliano Allegri u largua nga bardhezinjtë.

Megjithatë këtë vit dhe duket se për momentin nuk ka ndërmend të rikthehet në punë.

konica sportkonica sport mobile

Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ish trajneri i bardhezinjve ka treguar se ka planifikuar që të bëjë pushim këtë vit, për t’iu përkushtuar familjes dhe për t’u karikuar më shumë për vitin e ardhshëm.

“Do të pushoj një vit, sepse duhet të merrem disi edhe me jetën private. Besoj se ky vit do të më shërbejë për t’u rikthyer më i karikuar sezonin tjetër.

Këto 16 vite kam qenë gjithmonë në centrifugë dhe kam lënë pas dore afeksionet familjare”, u shpreh ish-trajneri i Juventusit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN