MENU
klinika

Babi më mori në telefon...

Vritet një tjetër shqiptar në Athinë, flet e bija

17.06.2019 - 11:12

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar sot në Athinë.

Një 51-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në periferi të Athinës në Koridallos.

Shqiptari punonte si roje në një kompani transporti në rrugën Dervenakion.

Familja e shqiptari hedh dyshimet se i afërmi i tyre ka rënë pre e vjedhjes.

Dyshohet se autorët e lidhën atë e më pas e kanë goditur për vdekje.

Viktima në orën 2:40 të mëngjesit të sotëm kishte komunikuar edhe me vajzën e tij duke i thënë se kishte qenë viktimë e vjedhjes.

Vajza ka shkuar në vendin e ngjarrjes dhe e ka gjetur të atin të lidhur dhe të goditur.

51-vjeçari u dërgua me ambulancë në spital në Atiko ku më pas edhe vdiq.

Shkaqet e vdekjes pritet të qartësohen nga mjeku ligjor dhe autoritet vendore kanë marrë përsipër hetimin paraprak të rastit.