MENU
klinika

Parashikimi i motit

‘Zhduket’ shiu, nis fundjava ‘përvëluese’

08.06.2019 - 08:02

Nxehen temperaturat, fundjava paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Moti këtë të shtunë paraqitet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 metra lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, ku priten të arrijnë deri mbi 36 gradë.