MENU
klinika

Detajet

Aksident i rëndë në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari

21.07.2019 - 16:38

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tropojë.

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, ka humbur jetën një 9 vjeçar, ndërsa të plagosur kanë mbetur 5 persona.

Policia njofton se në aksin rrugor Bajram-Curri – Sopot, në vendin e quajtur Cerrnicë, janë përplasur mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin B.Ç., banues në Tropojë, me mjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin Z.M.

kolana e librave

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesit e mjeteve, B.Ç, Z.M., pasagjerët shtetasit A.Ç, A.Ç, H.L., si dhe ka gjetur vdekjen rrugës për në spital i mituri E.Ç, 9 vjeç, banues në Tropojë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.