MENU

Surpriza në merkato

Brooklyn rrëmben yjet e NBA!

01.07.2019 - 18:33

Vijojnë surprizat në ditën e parë të merkatos në NBA.

Skuadra që po befason me lëvizjet e saj është Brooklyn Nets. Pasi ka afruar Kevin Durant, skuadra e Nets siguron edhe shërbimet e Kyrie Irving, i cili do të largohet nga Boston. Irving do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me Brooklyn, nga e cila do të përfitojë 141 milionë dollarë.

Me Brooklyn do të luajë edhe DeAndre Jordan, që do të transferohet nga New York .

Skuadra e Brooklyn bëhet kështu pretendente për titull në Konferencën e Lindjes me treshen Durant-Irving-Jordan edhe pse i pari rrezikon të mos luajë përgjatë gjithë sezonit për shkak të operacionit në Thembrën e Akilit.

Edhe skuadrat e tjera në NBA kanë lëvizur në merkato. Derrick Rose, ish-MVP i NBA-së, ka firmosur me Detroit Pistons, duke u larguar nga Minnesota. Për të një kontratë 2-vjeçare me vlerën e 15 milionë dollarëve.

Brook Lopez do të qëndrojë te Milwaukee edhe pse ishte “free agent” (lojtar i lirë). Ai ka rinovuar me 4 vite kontratën me Bucks, duke përfituar 52 milionë dollarë.

Trevor Ariza do të luajë me Sarcramento sezonin e ri, duke firmosur një kontratë 2-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 25 milionë dollarë. Ai vjen nga skuadra e Washington.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Heq dorë nga kontrata

Kevin Durant është “free agent”

Plan sekret për të luajtur së bashku

Durant dhe Irving bëjnë lëmsh merkaton!

NBA publikon më të mirët

Basketbollisti grek shpallet MVP i sezonit!