MENU
klinika

Foto

Delfinët ngecin në plazhin e Vlorës, pushuesit i kthejnë në det

13.07.2019 - 10:40

Një situatë e pazakontë ka ndodhur sot në bregdetin e Vlorës.

Katër delfinë kanë ngecur në plazhin e Akërnisë.

Mësohet se 4 delfinë kanë dalë në bregdet dhe kanë ngecur për disa minuta.

kolana e librave

Kanë qenë pushuesit ata që i kanë pikasur dhe i kanë ndihmuar të kthehen në det.

Më pas raportohet se delfinët janë larguar në thellësinë e detit, fatmirësisht pa u lënduar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN