MENU
klinika

Kapen nga policia

Drogë me dron në burgun e Shënkollit?

07.07.2019 - 12:20

Mbrëmjen e djeshme disa persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të fusin lëndë narkotike në ambjentet e burgut të Shënkollit.

Droga është tentuar të futet nëpërmjet një droni e mbështjellë me pako.

Sapo kanë evidentuar dronin efektivët e policisë së burgut kanë marrë masa për monitorimin e mjetit fluturues dhe monitorimin e tij deri në uljen jashtë territorit të burgut.

Nga kontrolli që iu bë pakos u gjetën dhe sekuestruan 3 celularë, 3 karta celularësh, 7 qese të presuara  më lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa.