MENU
klinika

Aventurë e re, numër i ri në fanellë

Durant zyrtarizon ndryshimin e madh

30.07.2019 - 18:09

Kevin Durant, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka konfirmuar se përveçse ka ndryshuar skuadër do të ndryshojë edhe numrin në fanellë.

2 herë kampioni i NBA-së, këtë verë u transferua nga Golden State Warriors te Brooklyn Nets. Te skuadra e re ai do të mbajë numrin 7 në fanellë.

Durant ka hequr dorë nga numri i tij legjendar 35. “Numri 35 ishte ai që më lejoi të bëhem ky që jam, të arrij këtu ku jam. Tani nis një aventurë krejt e re dhe do të mbaj një numër të ri, atë 7”, tha Durant.

Basketbollisti është i dëmtua dhe pak kohë më parë u operua në Thembrën e Akilit. Durant do të mungojë në pjesën më të madhe të sezonit tjetër dhe pritet të rikthehet në fushë në shkurt apo mars të 2020-ës.