MENU

Detajet

E qëllimshme? Shkrumbohet makina e qytetarit

10.07.2019 - 09:35

Digjet gjatë natës një makinë tip “Passat” në qytetin e Elbasanit.

Sipas burimeve nga Policia, mësohet se makina ishte në pronësi të shtetasit Enea Çorbaxhiu.

Sipas të dhënave të para të policisë së Elbasanit, zjarrvënia dyshohet të jetë e qëllimshme.

  • Elbasan/ Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit në Elbasan, ka rënë zjarr në mjetit tip “Pasat”, në pronësi të shtetasit E.Ç. i cili ishte i parkuar në rrugë pranë banesës.

Si pasojë mjeti është djegur pjesërisht.

Nga hetimi paraprak dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.