MENU
klinika

Parashikimi i motit

Epoka “Sahariane” në Shqipëri, temperaturat arrijnë ekstreme

05.07.2019 - 08:12

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet në aktivitetin e masave ajrore të nxehta me origjinë Sahariane të cilat po i fluencojnë në territorin Shqipërisë dhe Kosovës temperatura ekstremisht të larta.

E Premte 05 Korrik 2019 moti do të mbetet me diell dhe temperatura të larta në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa mesdita sërisht në zonat malore do të ketë vranësira dhe e rreshje shiu të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5 metër në det të hapur.

  • Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/32°C

Zonat e ulëta 20/39°C

Zonat bregdetare 23/35°C