MENU
klinika

Sukesesi i paimgjinueshëm...

“Game of Thrones”, seriali që theu rekordet në Emmy

17.07.2019 - 17:47

“Game of Thrones” është seriali kaq shumë i preferuar i të gjithëve që rrëmbeu brenda një kohe shumë të shkurtër vëmedjen e të gjithëve.

Dhe ja ku erdhi çudia… Seriali është nominuar për plot 32 çmime Emmy, duke vendosur rekord të ri botëror për sezonin e tetë dhe të fundit.

Saga gjakatare eklipsoi kështu serialin që mbante deri më sot rekordin me 27 nominime, “NYPD Blue” i vitit 1994.

“Game of Thrones” bëri që rrjeti televiziv HBO të mbizotëronte në platformën Netflix. Çmimet e 71-të Emmy do të ndahen në 22 shtator 2019.