MENU
klinika

Detajet

Greqia goditet nga një tërmet 5 ballë, epiqendra afër Athinës

20.07.2019 - 11:18

Një tërmet, 5 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur sot Greqinë.

Sipas të dhënave të Institutit të Shkencave Shoqërore në Athinë, epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në veriperëndim të Athinës në thellësi prej 8 kilometrash.

Për shkak të tërmetit një kohë të shkurtër pati panik si dhe ndërprerje të energjisë elektrike dhe injat telefonike.