MENU
klinika

Parashikimi

I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë, mësoni ditët më përvëluese të javës

23.07.2019 - 08:07

Kjo javë që sapo nisi do të ndikohet nga masa ajrore të nxehta me origjin nga Afrika e Veriut të cilat do të ushtrojnë aktivitetin e tyre kryesisht në Europën Perëndimore.

Vendi ynë do të jetë më pak i prekur nga keto masa ku dita më e nxehtë për këtë javë parashikohet të jetë e Marta dhe e Mërkura ku termometri maksimal pritet të shënojë vlerën e 37°C.

Moti do të jetë i kthjellët e vranësirat kalimtare do të bëhen prezente në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi deri në 15m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës dhe pasdites.