MENU
klinika

Kontakte me klubin elitar

Ibrahimovic përgatit rikthimin e bujshëm në Itali

22.07.2019 - 21:44

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Zlatan Ibrahimovic është në qendër të vëmendjes për atë goditje me brryl që i ka thyer kafkën futbollistit kundërshtar, El-Munir, në ndeshjen e fundit.

Ky gjest mund t’i shkaktojë një dënim shembullor suedezit ndërkohë që në Itali, përflitet për një rikthim të bujshëm.

Referuar asaj që shkruan në profilin e tij “Twitter” gazetari i televizionit publik Italian, “Rai”, Paolo Paganini, ish-sulmuesi i Juventus, Inter dhe Milan, dëshiron ta përfundojë karrierën e tij si futbollist aktiv në Seria A.

Mësohet se një klub elitar ka kontakte të avancuara me Ibrën pavarësisht viteve që mban mbi shpinë, gati 38 të plota.

Për momentin, gjithsesi nuk ka ende detaje mbi destinacionin e preferuar në Itali.

Lëvizjet e janarit në klubet e elitës

Sa shumë rikthime “big” dhe largime me peshë

Një nga objektivat e mëdhenj të Partizanit në merkato

Futbollisti serb shtang me vendimin: Nuk luaj në Shqipëri…

Cristiano Ronaldo zhgënjen arabët, tërbohet sheiku saudit

“Pagova 200 milionë euro dhe ai nuk bën asgjë!”

Komiteti ligjor i LFP-së do të studiojë dokumentat...

Hakim Ziyech kalon te PSG-ja