MENU
klinika

"Kasaphana" në Kavajë

Gjykata jep masën për të arrestuarit, shpëton njëri

08.07.2019 - 13:31

Është mbajtur sot seanca te Gjykata e Kavajës për 5 të arrestuarit për vrasjen e 52-vjeçarit Ramazan Hasanlliu.

Mësohet se trupa gjykuese ka dhënë masën ‘arrest me burg’ për 4 nga të arrestuarit. Kështu, Eraldo Hyka, Qazim Merkja, Ardian Dedej dhe Marjus Aliu kanë mbetur sërish në burg.

Ndërsa për Agron Kollçakun gjykata ka caktuar masën, ‘arrest shtëpie’.

Sipas policisë konflikti ka nisur mes dy vëllezërve Aliu, një prej të cilëve u la në burg dhe tjetri në kërkim si dhe 3 personave të tjerë, gjithashtu të arrestuar.

Sherri më pas është përshkallëzuar deri në përdorimin e armëve.

Si pasojë e të shtënave mbeti i vrarë 52-vjeçari Ramazan Hasanlliu, i cili po kalonte rastësisht në rrugë, teksa kishte blerë bukë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


E fejuara u vetëvra fill pas tij

Cili ishte vërtet Kajo Karafili, pse dhe si u vra?


Elvis Naci: Shtëpitë do t’i ndërtojmë vetë

Pasojat e tërmetiti/ Firmoset marrëveshja për Thumanën

Çmimet këtë vit janë të lira!

Durrësi zgjedhja e parë për shumë pushues

Fieri dhe Elbasani kanë “humbur” banorë

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji

Ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës