MENU
klinika

"Viza nuk kthehen sepse..."

KE refuzoi kërkesën e Holandës/ Rama: Qameti s’ndodhi!

03.07.2019 - 12:31

Pas vendimit të KE për refuzimin e kërkesës së Holandës për vendosjen e vizave me Shqipërinë, ka ardhur reagimi i kryeministrit Rama.

Përmes një postimi në Tëitter, Rama thekson se e vërteta doli fiks ashtu sikurse ishte thënë dhe shumëkush nuk e besoi.

Postimi i Ramës:

Ja dhe vizat s’u rikthyen siç predikuan e trumpetuan lajmësit e qametit që s’ndodhi! Komisioni Europian e refuzoi kërkesën e qeverisë holandeze dhe e vërteta doli fiks siç ishte kur e thamë e shumëkush s’e besoi: Vizat nuk rikthehen sepse Shqipëria s’ka shkelur asnjë kriter