MENU
klinika

Vizita në Vjenë

Kriza politike në vend/ Basha takon përfaqësuesit e OSBE-së

18.07.2019 - 17:19

Kryedemokrati Lulzim Basha ndodhet në Vjenë ku siç thotë ai ka zhvilluar takime me përfaqësuesit e lartë të OSBE për situatën në vend.

Basha shkruan në “Twitter” se kanë folur për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të opozitës.

kolana e librave

“Në Vjenë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve”, shkruan Basha në Twitter.