MENU
klinika

Foto

Mesazhe raciste në kalanë e Himarës, shpërthen aktori

10.07.2019 - 08:45

Shkrime të shëmtuara që përmbajnë mesazhe raciste kanë “pushtuar” muret e kalasë së Himarës.

Në muret e kalasë gjen shkrime si “Himara tokë greke”, “Kacifas i pavdekshëm” e shumë parrula të tjera raciste kundër shqiptarëve.

Fotot i ka postuar aktori i humorit Florian Binaj, i cili vë në dukje faktin se asnjë autoritet shtetëror e në veçanti Ministria e Turizmit nuk kanë reaguar në lidhje me rastin.

kolana e librave

STATUSI I BINAJT:

Një turp i madh që në mes të sezonit turistik, askush nuk bën asgjë për të fshirë këto shkrime ofenduese si : Himara është greqi dhe epir, në muret e kalasë së Himarës…Min e Turizmit si je?Nëse shkrime të tilla do bëheshin në Greqi do quhej incident diplomatik…kur bëhen në Shqipëri quhet sezon turistik…TURP!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Nëse drejtësia nuk vihet në vend, ne..."

7 vjet nga tragjedia e Himarës!