MENU
klinika

Drejt Italisë

Në kërkim kombëtar, në pranga dy shtetas për trafik droge

06.07.2019 - 09:54

Policia e Lezhës ka bërë të mundur arrestimin e shtetasit G.K., 49 vjeç.

Arrestimi i 49 vjeçarit erdhi mbi bazën e informacionit të marrë në rrugë operative dhe një punë të mirëorganizuar të policisë.

Ai ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi në maj 2019, Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë, e ka dënuar me 4 vite e 8 muaj burg, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”, pasi në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë ka trafikuar lëndë narkotike në drejtim të Italisë.

Materialet iu referuan Gjykatës Shkallës Parë për Krime të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme.

“Business Insider” shkrim për turizmin në Shqipëri

Vend i aventurave të paharrueshme!

Qarqet që lënë pas Tiranën

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Rama: Mënyrë efikase për kursimin e energjisë

Bashkia Shkodër instalon panele diellore në kopshte