MENU
klinika

"Jemi gati për..."

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, Rama zbulon çfarë u diskutua

17.07.2019 - 14:15

Mbledhja e kryesisë së PS, e cila kishte nisur që prej orës 09:00 të mëngjesit të sotëm ka përfunduar.

Kryeministri Rama në një dalje për mediat zbuloi çfarë është diskutuar në këtë mbledhje.

“Është gati maxhoranca për një marrëveshje?

Ne jemi të disponoheshëm për tu ulur në tryezë me të gjithë pa asnjë përjashtim për të diskutuar për sfidat e vendit, në funksion të Reformës Zgjedhore. Sa i përket Kushtetutës Ligjshmërisë dhe mandatit tonë qeverisë këto nuk janë çështje që i kemi në diskutim sepse lidhjen me detyrimet tona. Jemi një shumicë qeverisëse që kemi detyrimin të mbajmë një mandat për të qeverisur“, u shpreh Rama.rama

Sakaq, është vendosur shtyrja e mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste për në datën 23 korrik, ndërsa nuk dihen arsyet.