MENU
klinika

Befasojnë parizienët!

PSG zyrtarizon yllin e Dortmundin!

16.07.2019 - 22:08

Mbrojtësi francez Abdou Diallo ka firmosur zyrtarisht me Paris Saint-Germain pasditen e së martës.

Kampionët e francës kanë paguar 32 milionë euro për shërbimet e lojtarit të Borussia Dortmund.

Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore ditën e hënë, Diallo është zyrtarisht blerja e re e PSG, këtë e lajmëroi vetë klubi.

32 milionë euro plus 2 milionë bonuse kanë bindur Dortmund teksa Diallo do të përforcojë prapavijën e yjeve të PSG që përbëhet nga Thiago Silva, Marquinhos dhe Kimbempe.