MENU
klinika

Po “Hell’s Kitchen” ?

Renato Mekolli befason: Do të largohem nga Shqipëria!

01.07.2019 - 16:04

Ndërkohë që të gjithë presim emisionin e ri të “Hell’s Kitchen”, Renato Mekolli ka dhënë një lajm të trishtë!

Shefi i njohur i kuzhinës ka deklaruar se do të largohet nga Shqipëria, pasi këtu është vetëm kalimtar!

“A të ka shkuar ndonjëherë në mendje të rikthehesh përsëri jashtë shtetit për të punuar?”, e pyet dikush.

“Unë jam kalimtar në Shqipëri, do të largohem përsëri”, i përgjigjet Renato.

kolana e librave

Kjo nuk do të thotë se ai do të lërë programin e famshëm të garës në kuzhinë, përkundrazi! Në sezonin e ri, Renato do të na habisë më shumë se kurrë, pasi siç shprehet ai: “Nuk kemi parë asgjë akoma!”

Renato ka folur edhe për vështirësitë që ka ndjerë në fillimet e karrierës, duke qenë në një vend të huaj:

“Në një vend të huaj, dhe të jesh shqiptar, vetëm vështirësi ke”, shpreht Renato.

Epo Renato po na bën lëmsh…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNFeston 77-vjetorin e ditëlindjes

Mick Jagger, pushime ëndrrash në Toscana

Me kë është bashkuar kësaj radhe?

Besa Kokëdhima po sjell një këngë të re

Pyetja që shton dilemat tek Luana Vjollca

Dasmë këtë vit?