MENU
klinika

Kalendari i sezonit

Serie A 2019-2020: ndryshime në futbollin italian!

29.07.2019 - 18:55

Liga Italiane e Serie A, me një komunikatë zyrtare, ka bërë me dije detajet e lidhura me kriteret për përpilimin e kalendarit të sezonit 2019-2020, me shortin që do të hidhet në orën 19:00.

a) në javën e parë dhe në tre turnet mesjavore, nuk do të ketë përplasje mes Interit, Milanit, Napolit dhe Roma, përveç derbeve të Xhenovas, Romës dhe Torinos;

b) përballjet direkte mes Interit, Juventus, Milan, Napoli e Roma, do të zhvillohen në javë të ndryshme

c) përveç asaj që kemi saktësuar në pikën A dhe B, gjithë të tjerat mund të përballen në javën e parë ose të fundit

d) nuk do të ketë asnjë ndeshje të përsëritur (ndeshje e njejtë dhe në rend të njëjtë shtëpi-transfertë në krahasim me kalendarin 2018-2019.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN