MENU
klinika

Situata politike

Takim urgjent me Bashën, aleatët opozitarë mbërrijnë në selinë e PD-së

01.07.2019 - 16:00

Situata politike paraqitet disi e paqartë, pas zgjedhjeve të shumëdiskutuara të 30 qershorit.

Duket se opozita e bashkuar ka vendosur të bëjë lëvizjen e radhës, pasi kanë dalë rezultatet e zgjedhjeve në disa bashki të vendit.

Mësohet se në selinë e PD në këto momente kanë hyrë Kryemadhi, Vasili, Duka dhe Mediu.

Ata pritet që të kenë një takim me kryetarin e PD Lulzim Basha.

Kujtojmë se Basha tha se këto votime ishin një sukses për opozitën, pasi 80 përqind e shqiptarëve bojkotuan zgjedhjet farsë të kryeministrit Rama.