MENU
klinika

Në kërkim të turistëve të tjerë shqiptarë

Të bllokuar në Holtë, gjendet trupi i 25-vjeçares së mbytur

14.07.2019 - 18:46

Trupi i një vajze 25 vjeçe është gjetur e mbytur në Kanionin e Holtës në Gramsh.

Trupi i saj u gjet i vdekur në dalje të kanionit.

Viktima është shtetasja me inicialet E.S.

Bëhet me dije se 3 turistë shqiptarë kanë humbur kontaktet, ndërsa një turiste 25 vjeçe ka gjetur vdekjen.

kolana e librave

  • Njoftimi paraprak i Policisë:

Personat qe kishin humbur kontaktet ne kanionet e Gramshit jane gjetur nga Policia dhe Zjarrfikesit.

Ne dalje te kanionin nje vajze rreth 25 vjece nga Lushnja eshte gjetur e pa jete si pasoje e rrembimit nga rryma e fuqishme e ujit, ndersa dy te tjeret nuk kane probleme per jeten.

Edhe personat e tjere qe u gjeten me pare nga policia nuk kane probleme per shendetin. Ne operacionin e kerkim-shpetimit eshte perfshire edhe Renea me polumbaret e saj.

Nderkohe vijon krehja e zones se kanioneve per tu siguruar qe ska persona te tjere qe mund te kene nevoje per ndihme.