MENU
klinika

Pas 5 ditësh në koma

Tjetër tragjedi në ring/ Ndërron jetë boksieri 23-vjeçar!

26.07.2019 - 11:48

Brenda pak ditësh boksi ka pësuar një tjetër tragjedi.

Pas 5 ditësh në koma ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm boksieri argjentinas Hugo Alfredo Santillan. 23-vjeçari ndërroi jetë pasi dëmtimet që kishte marrë në kokë ishin tepër të rënda. Santillan dueloi ndaj uruguajanit Eduardo Javier Abreu të shtunën e kaluar, në Argjentinë, por kjo sfidë e boksierit vendës rezultoi fatal.

Argjentinasi u rrëzua pa ndjenja që në momentin e shpalljes së fituesit dhe u transportua me urgjencë në spital.

Që në fillim gjendja e tij ishte e rëndë dhe përpjekjet e këtyre ditëve rezultuan të kota. Santillan ishte një boksier profesionist që nga viti 2015 dhe kishte zhvilluar 27 duele (19 fitore, 6 humbje dhe 2 barazime).

Pak ditë më parë, ndërroi jetë edhe boksieri rus Maxim Dadashev, që pati probleme gjatë duelit me portorikanin Subriel Matias.

Edhe rusi pati hematoma të mëdha, duke rënë në gjendje kome, u operua, por edhe ai nuk u zgjua më kurrë.

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!