MENU
klinika

Shkaku

Vdes ish-presidenti i Malit të Zi

01.07.2019 - 09:24

Në Mal të Zi sot është bërë me dije lajmi se është ndarë nga jeta ish-presidenti, Momir Bulatoviç.

Bulatoviç është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare dhe sipas asaj çfarë shkruan media serbe, ish-presidenti ka vdekr nga një infarkt.

Bulatoviç ka qenë president i Malit të Zi gjatë viteve 1990-98 si edhe shef i qeverisë së Federatës Jugosllave gjatë viteve 1998-2000.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zëvëndësimi i Vuçiçit

‘Duan ta rrëzojnë Vuçiçin’