MENU
klinika

Vettel realizon një mrekulli

Verstappen fiton garën e çmendur të Gjermanisë!

29.07.2019 - 18:21

Max Verstappen ka triumfuar në Çmimin e Madh të Gjermanisë.

Piloti i Red Bull ka fituar një garë me të vërtetë të çmendur pasi një starti shumë të keq.

Ka realizuar një mrekulli Sebstian Vettel, i cili e ka rikuperuar plot 18 pozicione dhe e ka mbyllur garën në vendin e dytë.

Lajmi i keq për Ferrari-n ka qenë dalja nga pista e Leclerc.

Katastrofë për Mercedes, me Bottas që ka përfunduar jashtë pistës dhe Hamilton-in që e ka mbyllur pa pikë.

Në vendin e tretë është pozicionuar piloti i Toro Rosso, Kvyat.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN