MENU
klinika

Nuk ka triumfuar kurrë

Vettel rikthehet në pistën e mallkuar!

25.07.2019 - 13:57

Një vit më parë, në pistën e Hockenheim piloti gjerman Sebastian Vettel bënte gabimin më të madh të karrierës, duke dale jashtë piste teksa kryesonte garën , duke “dorëzuar” edhe titullin kampion.

Ndaj piloti i Ferrarit shpreson që këtë herë të bëjë autokritikë në garën e shtëpisë së tij, për të korrur suksesin e parë sezonal.

“Jemi të detyruar të bëjmë një garë më të mirë krahasuar me vitin e kaluar. Të paktën kjo gjë vlen për mua. Ndaj, mezi pres të zbres sërish në pistën e Hockenheim”, u shpreh piloti gjerman i “kokëkuqes”.

Pista e Hockenheim është vetëm pak kilometra larg shtëpisë së Vettel, por ai nuk ka triumfuar kurrë, ndaj 4 herë kampioni botës në Formula 1 shpreson të thyejë tabunë.

“Këtu gjithnjë atmosfera është e jashtëzakonshme dhe shpresoj që këtë herë të mos i zhgënjej fansat e mi. Dua patjetër një fitore këtu. Kjo është një pistë që kërkon shumë kujdes, ka disa kthesa delikate, sidomos e para, që të krijon vështirësi në manovrim. Shpresoj që të ndihem mirë me Ferrarin që në provat e lira, në mënyrë që të jemi të shpejtë dhe fitojmë”, tha Vettel.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNJa sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!