MENU
klinika

Përfundon aventura tek Napoli

Zhbllokohet çështja “Hysaj”/ Zyrtarizimi afër!

20.07.2019 - 14:09

Nuk ka më dyshime, Elseid Hysaj do të jetë futbollisti i ri i Romës shkruan Gazzetta dello Sport. Shqiptari do të largohet nga Napoli dhe duket se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Presidenti i napolitanëve, Aurelio de Laurentiis, kërkon 20 milionë euro, shifër e papërballueshme nga kryeqytetasit.

Marrëveshja pritet të arrihet, pasi vullneti i të dy palëve është që diçka e tillë të ndodhë, ndërsa termat ekonomikë ende nuk bëhen të ditura.

Hysaj do të largohet, pasi nuk është më i paprekshëm te Napoli, ndërsa Roma e do për të zëvendësuar Florenzin që pritet të niset drejt Anglisë.

Media e madhe italiane e cilëson si një punë thuajse të kryer dhe më në fund kuptohet dhe situata e shqiptarit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Agjenti italian 'hedh bombën'

“Hysaj tek Juventus, bashkë me Sarrin”

Igli Tare për lojtarët shqiptarë

“Alisson u shit 80 mln euro, Strakosha kushton…”