MENU
klinika

Niset me urgjencë drejt Tiranës

50-vjeçarja plagoset me armë zjarri në kokë

31.08.2019 - 15:51

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në qytetin e Durrësit. Një grua 50 vjeçe është gjetur e plagosur me plumb në kokë. Ajo u gjet e plagosur në banesë.

50-vjeçarja e plagosur është Rufajete Azisolli. Për shkak të gjendjes së rëndë, ajo është nisur drejt Spitalit të Traumës.

Policia e Durrësit ka nisur hetimet për ngjarjen. Hetimi është shtrirë në dy pista, në atë të plagosjes dhe vetëplagosjes.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 14, në Shkozet të qytetit bregdetar.

kolana e librave

Në lidhje me ngjarjen, ka reaguar policia. Sipas policisë, 50-vjeçarja është vetëplagosur me armë zjarri dhe se prej kohësh vuante nga probleme psikologjike.

Njoftimi i policisë:

Më datë 31.08.2019, në lagjen Nr. 14, Durrës, në banesë ka tentuar të vrasë veten me armë zjarri, shtetasja R.H., 61 vjeçe, e cila ndodhet në Spitalin e Traumës nëTiranë nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.