MENU
klinika

Përgjimet fundosën numrin 2 të PS

Abuzime me tenderat, gjykata jep vendimin për ish-zyrtarët në Durrës

14.08.2019 - 17:54

Gjykata e Durrësit liroi dhe caktoi masën ‘’detyrim me paraqitje’’ për zv/drejtorin e Agjensisë Kadastrës së Durrësit Arben Isaku.

Ish-drejtori i ALUIZNIT ishte në kërkim nga policia për legalizim të paligjshëm të 123 metrave katror truall dhe 500 metrave katror tokë plazhi në Durrës. Bashkë me Isakun, akuzohen dhe specialisti i Kadastrës së Durrësit Flavio Rexha dhe ekonomisti R.K.. Edhe për dy bashkëpunëtorët e Isakut, Gjykata e Durrësit caktoi masën ”detyrim paraqitje”.

kolana e librave

Ndër të tjera, ndaj tyre rëndojnë akuzat e ”korrupsionit pasiv” dhe ”shpërdorimit të detyrës. Arben Isaku dhe Flavio Rexha u vetëdorëzuan dje në policinë e Durrësit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shkrihen ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës

Kush është drejtori i ri i Kadastrës? (EMRI)


Çfarë thonë banorët dhe legjenda për trupat e Napoleon Bonapartit?

Mrekullia në Veri të Italisë, fshati pa asnjë rast me koronavirus

"Në aeroport mësova se disa prej tyre s’u kishin treguar prindërve"

Rama tregon se çfarë e shtyu të marrë vendimin për dërgimin e mjekëve në Itali

Tetë shenja të qarta që organizmi juaj është përballur me të

Ndoshta tashmë e keni kaluar koronavirusin, por nuk e keni ditur

Po nëse del vaksina kundër koronavirusit?

A do mund të vaksinohen masivisht vende si Shqipëria?