MENU
klinika

"Nuk do ketë më..."

Akuzat kundër Valdrin Pjetrit, paralajmëron Rama: Koha për…

16.08.2019 - 10:48

Kryeministri Rama ka reguar sërish në lidhje me akuzat e lëshuara nga opozita kundër Valdrin Pjetrit.

Kreu i qeverisë shkruan se Pjetri ka qenë një nënpunës korrekt që në kohën e Partisë Demokratike.

REAGIMI I PLOTË I RAMËS:

Valdrin Pjetri nuk është kriminel! Ai ka shërbyer në administratë si nëpunës korrekt qysh në kohën e qeverisjes së PD.

Çfarëdo të ketë bërë 19 vjeç nuk e bën kurrësesi njeriun një kriminel! Por fshehja e ngjarjes është e patolerueshme dhe pasojat për Shkodrën të pajustifikueshme!

kolana e librave

Partitë nuk verifikojnë dot të dhëna individuale jashtë afateve të përcaktuara nga shtetet për dëshminë e penalitetit.

Ato merren vetëm me kërkesë nga policia ose prokuroria. Koha të fusim në ligj afate verifikimi shtetëror të kandidaturave para regjistrimit të tyre në zgjedhje!

Një kandidat që gënjen në mirëbesim dhe në formularin e vetëdeklarimit s’mund të lerë në baltë zgjedhësit dhe partinë që e ka besuar. Ai duhet të përjashtohet nga gara pa mundur të regjistrohet në zgjedhje dhe ta marrë të plotë gjithë përgjegjësinë e vetëdeklarimit të rremë.

Jo vetëm kaq,po është koha të nisë verifikimi shtetëror i të gjitha vetëdeklarimeve të politikanëve e punonjësve të shtetit që kanë firmosur.

Çdo vetëdeklarim i rremë duhet të sjellë përjashtim dhe dënim penal.Përgjegjësia individuale s’mund të ketë më asnjë fije kosto kolektive.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një kriminel më pak në politikë

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit, reagon Basha

Pas akuzave nga opozita

Dorëhiqet nga posti Valdrin Pjetri