MENU
klinika

Së shpejti MTV Video Music Awards 2019

Bebe Rexha prezantuese në eventin e rëndësishëm

22.08.2019 - 16:07

Bebe Rexha tashmë e ka konfirmuar që do të jetë pjesë e MTV VMA 2019, dhe madje është përzgjedhur si një nga personazhet që do të prezantojë një nga performancat ose çmimet e mbrëmjes.

MTV Video Music Awards do të mbahet në 26 gusht 2019 në Qendrën Prudentiale në Newark të New Jerseyt.

Të nominuara në këtë mbrëmje të madhe të ndarjes së çmimeve janë vajzat shqiptare: Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max.

kolana e librave

Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë në garë me njëra-tjetrën në të njëjtën kategori: “Kënga më e mirë ritmike”, Ava Max është e nominuar në kategorinë tjetër si “Artistja e re më e mirë”.

Artistja shqiptare e bëri të ditur këtë gjë përmes një fotografie të publikuar në Facebook, duke njoftuar se do të jetë një nga prezantueset e kësaj mbrëmje.

Bebe Rexha konkurron me dy klipe në kategorinë në të cilën është nominuar: “Call you mine” me The Chainsmokers dhe “Say my name” me David Guetta dhe J-Balvin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNFeston 77-vjetorin e ditëlindjes

Mick Jagger, pushime ëndrrash në Toscana

Me kë është bashkuar kësaj radhe?

Besa Kokëdhima po sjell një këngë të re

Pyetja që shton dilemat tek Luana Vjollca

Dasmë këtë vit?