MENU
klinika

Hapet dera e bashkisë!

“Bie” Mallakastra, Ismailaj hyn në zyrë

13.08.2019 - 18:00

Sikurse ka ndodhur në disa bashki të vendit, edhe në njësinë vendore të Mallakastrës është përsëritur skenari i depërtimit në ambientet e brendshme nëpërmjet hapjes me forcë të derës kryesore.

Në këtë mënyrë, pas orarit zyrtar të punës, ka hyrë në zyrë kryebashkiaku i ri, Qerim Ismailaj.

Paraardhësi i këtij të fundit, Agron Kapllanaj, edhe pse është shprehur se nuk e njeh 30 qershorin si datë zgjedhjesh, por votimesh, pranoi të dorëzonte mandatin pa rezistencë. Sipas tij, procesi zgjedhor ishte një farsë dhe vendoret do të ribëhen.

 

Dyshohet për vrasës me pagesë. Lihen të lirë 23 të shoqëruar

Shpallen në kërkim 2 persona për ekzekutimin e Demir Backës

23 vite më parë i vranë motrën dhe bashkëshortin e saj

Ekzekutimi i biznesmenit në Fier/ Dyshohet për konflikte pronësie

Dështimi i kultivimit të domates

Balla takim me fermerët në Roskovec