MENU
klinika

Nisin lëvizjet

Ç’po ndodh në Prishtinë? Kurti e Mustafa takim të fshehtë

13.08.2019 - 11:32

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet politike.

Me dorëheqjen e Haradinajt, ende nuk dihet nëse do të ketë zgjedhje parlamentare.

Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka parti që ende nuk kanë dorëzuar nënshkrimet përkatëse. Kështu LDK dhe Vetëvendosje kanë kohë që kanë filluar bashkëpunimin për rrëzimin e Qeverisë.

Mediat kosovare kanë publikuar një foto takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurti, i cili po mbahet në një nga restorantet e kryeqytetit.

Pritet që takimi mes tyre të prodhojë një marrëveshje për një koalicion mes Vetëvendosjes dhe LDK-së.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Integrimi i Serbisë në BE

‘Kosova nuk është kushti i vetëm’