MENU
klinika

"Që tani po na djeg malli, ike si vera."

Dedikimet prekëse për Gjergj Xhuvanin

15.08.2019 - 15:51

Ndarja nga jeta në mënyrë të parakohëshme e regjisorit dhe skenaristit shqiptar Gjergj Xhuvani, ka pikëlluar gjithë gjithë botën e kinematografisë shqiptare, duke lënë pas një mungesë të pazëvendësueshme për botën e artit në vendin tonë.

 

 

kolana e librave

  

Ai mbylli sytë përgjithmonë në Romë, vend në të cilin kishte shkuar për të montuar filmin e tij të fundit “Liqeni im”.

Të shumtë kanë qenë artistët dhe personazhet e njohur publike që kanë ndarë disa mesazhe ngushëllimi për artistin e mirënjohur në rrjetet sociale.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN