MENU
klinika

Çfarë vendosi gjykata?

I prenë fytin dhe e hodhën në kanal, jepet vendimi për 2 autorët

15.08.2019 - 13:11

“Arrest me burg”, kjo është masa e sigurisë dhënë sot për dy autorët e dyshuar për vrasjen e 23-vjeçarit Florjan Selimi.

Dy të rinjtë K. M 20 vjeç dhe S. S 26 vjeç, të dyshuarit kryesore të vrasjes që tronditi Fierin mesnatën e së dielës, kanë hyrë sot në Gjykatën e Fierit rreth orës 11.30 në masa të forta sigurie.

Masa e sigurisë është dhënë nga gjyqtari Ergys Selmani, masë kjo e cila është kërkuar edhe nga Prokurori i çështjes Hysen Ajsllari.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 22:00, të së dielës që lamë pas në fshatin Hamil, konkretisht në vendin e quajtur “kthesa e Hamilit”.