MENU

I kërkon Antonio Conte

Inter në sulm për dyshen e Barcelonës!

02.08.2019 - 17:58

Sipas asaj që është raportuar nga e përditshmja katalanase Sport këtë mëngjes, Interi është vënë në lëvizje për lojtarët e Barcelonës: Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal.

Inter kanë qenë të lidhur me të dy në të kaluarën dhe duket se e ka rritur interesimin në fundmi.

Verën e kaluar, Barcelona e rrëmbeu Vidalin, që ishte afër Interit, por në minutën e fundit kiliani vendosi të bashkohet me kampionët spanjoll.

Rakitic gjithashtu ka qenë në radarin e Interit për një kohë, por tani trajneri dhe klubi e dëshirojnë me cdo kusht.

Trajneri i ri Antonio Conte e ka kërkuar dyshen sa më parë, pasi afati vetëm është duke shkuar drejt mbylljes.

Interi ka humbur disa objektiva kryesorë, siç është Romelu Lukaku i Manchester United, dhe bordi është i etur që t’i jap Contes disa përforcime përpara se të filloj kampionati.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro