MENU
klinika

Digjen sipërfaqe toke

Korça në flakë, pushtohet nga zjarr i madh

13.08.2019 - 14:32

Një sipërfaqe toke është përfshirë nga flakët në afërsi të rrugës nacionale Korçë- Ersekë.

Mësohet se zjarri ka rënë në vendin e quajtur “Antenat” dhe dyshohet të jetë vënë qëllimisht nga vetë banorët e zonës.

kolana e librave

zjarrfikese-konica.al

Flakët mësohet se po përhapen me shpejtësi kjo edhe falë erës, ndërsa një shtëpi aty pranë u rrezikua të digjej.

Ka qenë ndërhyrja në kohë e zjarrfikëseve, të cilat bën të mundur shuarjen e flakëve dhe vendosjen e vatrës nën kontroll.