MENU
klinika

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

14.08.2019 - 08:42

Sipas MeteoAlb deri në mesditë moti paraqitet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore ku do të ketë kalime vranësirash.

Por gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të territorit.

kolana e librave

Edhe nata mbetet në të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36 °C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.