MENU
klinika

"Humbje e madhe"

Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin

14.08.2019 - 16:27

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

Kreu i Shtetit thotë se vdekja e parakohshme e regjisorit është një humbje e madhe për artin shqiptar, ndërsa shton se me punën e palodhur, Gjergj Xhuvani i dha artit dha kinematografisë shqiptare një dimension ndërkombëtar.

Mesazhi i Metës:

Me hidhërim të thellë mësova për ndarjen sot nga jeta të Gjergj Xhuvanit!

kolana e librave

Ikja kaq e parakohshme e këtij regjisori të shquar, skenaristi e producenti të spikatur, i cili shkëlqeu përmes punës së palodhur krijuese dhe modestisë fisnike, është një humbje e madhe për artin dhe kinematografinë shqiptare, që Ai i dha një dimension të shquar edhe ndërkombëtar.

I shpreh familjes, miqve e bashkëpuntorëve të tij ngushëllimet më të thella e të sinqerta për humbjen e të dashurit të tyre!

Gjergj Xhuvani na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme artistike, që nderohet me respekt nga të gjithë e do të mbahet mend gjithmonë.

I përjetshëm kujtimi i Tij!

Rezultatet e studimit të kompanisë farmaceutike zvicerane

Novartis konfirmon efektivitetin e hidroksiklorokinës kundër CoVid-19

Çfarë thonë banorët dhe legjenda për trupat e Napoleon Bonapartit?

Mrekullia në Veri të Italisë, fshati pa asnjë rast me koronavirus

"Në aeroport mësova se disa prej tyre s’u kishin treguar prindërve"

Rama tregon se çfarë e shtyu të marrë vendimin për dërgimin e mjekëve në Itali

Tetë shenja të qarta që organizmi juaj është përballur me të

Ndoshta tashmë e keni kaluar koronavirusin, por nuk e keni ditur