MENU
klinika

Zinedin Zidan nën akuzë

“Po e kthen Realin në ekip mbrojtës”!

12.08.2019 - 21:30

Real Madridi duket se ende nuk po shkëputet nga agonia e sezonit të shkuar.

Ndonëse zyrtarisht ende asgjë nuk ka nisur, në kryeqytetin spanjoll po bëjnë llogaritë me vështirësitë e para edhe me sezonin e ri, ndërsa pikëpyetje të shumta po kalojnë në mendjet e tifozëve në lidhje me atë se çfarë mund të bëjë Zinedin Zidan dhe skuadra e tij.

Në mbrëmjen e djeshme erdhi humbja e radhës me Romën në miqësoret e pragsezonit, ndonëse erdhi nga gjuajtjet e penalltive.

Gazetat spanjolle në kor, kryesisht ato të Madridit, e kanë drejtuar gishtin nga trajneri Zinedin Zidan, që për herën e dytë radhazi e ka rreshtuar ekipin e tij me 3 mbrojtës qendre dhe dy anësorë.

Por në Madrid kjo skemë cilësohet e papërshtatshme sepse është shumë mbrojtëse dhe mediat duan nga Zidan që të heqë dorë menjëherë.

Vetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech