MENU
klinika

Lojtari më i ri i Fiorentinës

Ribery mbërrin në Itali, kush e bindi të vinte në Serie A?

21.08.2019 - 12:00

Franck Ribery do të jetë lojtari më i ri i Fiorentinës dhe kjo është zyrtare tashmë.

Francezi ka mbërritur në aeroport ku është pritur nga shumë tifozë të klubit vjolë.

Veterani tha dhe fjalët e tij të parë si lojtar i Fiorentinës dhe tregoi se kush e bindi t’i bashkohej kësaj skuadre.

“Jam këtu me familjen time për të bërë diçka së bashku. Kam folur me disa njerëz që jetojnë këtu, kam folur me Luca Tonin dhe ai më tha se Fiorentina është një klub i madh dhe qytet i bukur.

Më pëlqen qyteti dhe njoh shumë italian. Kam pritshmëri të mira dhe ju falenderoj që më pritët”, – u tha Ribery tifozëve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Gjermanët 'zgjohen' në merkato

Bayern gjen pasuesin e Ribery në Hollandë!

Speciale/Sot nis faza e grupeve

Champions, sa shumë pretendentë këtë sezon!