MENU
klinika

Parashikimi

Rikthehen reshjet? Mësoni si pritet të jetë moti sot

16.08.2019 - 08:21

I nxehti përvëlues nuk do të jetë prezent as ditën e sotme.

Instituti gjeoshkencave parashikon se sot në mesditë priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe.

Parashikimi:

RESHJET

Sot priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe, në orët e mesditës (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

kolana e librave

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 30 °C

në vendet e ulëta: 19 / 30 °C

në vendet malore: 13 / 26 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.