MENU
klinika

Parashikimi

Rikthehet i “nxehti afrikan”? Zbuloni si pritet të jetë moti sot

23.08.2019 - 08:18

Edhe ditën e sotme moti pritet të karakterizohet nga temperatura në larta.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM, në zonat e ulëta termometri do të arrijë sërish 36 gradë,

Parashikimi:

Sot nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 35 °C

në vendet e ulëta: 23 / 36 °C

në vendet malore: 16 / 29 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.