MENU
klinika

Rrezikohen disa banesa

Shëngjini në “luftë” me flakët, ndërhyn ushtria

23.08.2019 - 14:10

Zjarri i rënë dje në malin në afërsi të portit të Shëngjinit vazhdon të përhapet.

Nga informacionet e fundit zyrtare, mësohet se në terren kanë zbarkuar dhe forca të ushtrisë për të shmangur djegien e banesave.

kolana e librave

Terreni i thyer malor dhe erërat e forta po favorizojnë përhapjen e flakëve duke ua vështirësuar punën forcave zjarrëfikëse për shuarjen e zjarrit.

Zona në fjalë është djegur dhe 3 vite më parë, ku një zjarr i madh atë kohë shkrumboi disa hektarë kullota.

"Do takohemi sa më shpejt të jetë e mundur"

Shkodra “bombë me sahat”, Yuri Kim bisedë me Voltana Ademin

Rrathët e verdhë dhe distancim

Edhe Kukësi vijëzon tregjet

Për qytetarët pranë çdo subjekti ushqimor

Puka vendos rrathët e verdhë orientues

Stafi i Urgjencës në Lezhë bën gjestin e madh

Shpërblimi mujor dhurohet për familjet në nevojë

6 raste të reja në 24 orë

Zgjerohet vatra e COVID 19 në Shkodër